Äntligen är en tidning som kommer ut en gång i månaden här i Skaraborg. För ett tag sedan gjorde jag en ganska lång intervju och nu är tidningen ute. Den delas ut i alla hushåll men vill du läsa artikeln kan du hitta den HÄR. Handlar om livet efter EMS, bloggen, mina framtidsplaner, familj mm mm. Jag är väldigt glad över att den blev så bra och skriven precis som jag önskade.
Omslagsfoto: Mats Carlsson
Detta är det stora serveringsfatet från Matteus och salladen vi gjorde igår räckte till 3 pers och blev över, haha. Enkelt men gott med kyckling, mozarella, avocado mm samt en god olivolja, lite flingsalt, frysta örter över.
Ni undrar över vad jag äter en dag på veckan när jag tränar. Ska försöka skriva mer om det men tänk på att vi alla är olika individer. Jag är glad om jag kan tipsa och hjälpa er förstås.
Idag körde jag löpning på morgonen, kaffe och BCAA-XX (Aminosyror) före.
“Frukost” efter löpning vid 11: Två ägg och en avocado samt kaffe, vitaminer.
Lunch: Köttfärsröra med sallad.
När jag kom hem nyss gjorde jag en smoohie med blåbär, vaniljproteinpulver från Holistic och turkisk yoghurt.
Kvällsmat blir nog lite rester från igår.
Om ni ska viktminska och tränar tänk på att få i er mycket protein och rätt fett.
Dessa karamellrosa träningsrosa tightsen gjorde så jag sprang extra fort på bandet i morse. ;) Återkommer vart dom finns att få tag på.
Har haft en lång dag på salongen så det var tur jag tränade innan. Orkar mer då. När jag kom hem hade L-M redan börjat städa, tvätten var sorterad och ny maskin var laddad, diskmaskin urplockad. Tack gode gud för större barn ibland alltså.
Nu sitter jag och jobbar lite till vid datorn, en text ska in till GT så jag måste fortsätta här.
Vi har 5 vinnare i SMART tävlingen och dom presenteras i morgon. Missa inte det.
Kram så länge!
Vilket bra reportage det var om Dej o Janne även dina fina tjejer.
Ha en fortsatt bra kväll.
Kram
Tack Barbro! kramar Johanna
Hej du skriver inte vilka vitaminer du äter, så jag undrar?
Jag har skrivit det några ggr men det är Omega3, D-vitamin, Magnesium morgon och kväll och ibland även B6, C-vitamin.
Kram Johanna
Artikeln i “Äntligen” är en av de bästa jag läst. Blir glad av att läsa den!
Tusen tack snälla du. Det var en bra reporter som lyssnade och skrev det jag pratade om. :)
Kram!
Vilket uppslag i tidningen!
Gjorde din kycklinglasagne här hemma i går, maj gadd så god!!! Kan vara den godaste lasagnen jag har ätit, den ligger nu i favvomappen ;-)
Kram
Vad roligt! Ja, den är så god! En gammal vän här i Skövde som gett mig receptet!
kram på dig
Hej!
Vet du artikelnumret till er fototapet med vita rosor? Tack på förhand
Mvh Tina
Åh jag har hört den har utgått? Men kanske har fel? Kolla mr perswall!
Kramar
Har läst att du föreläser… åker du runt i olika städer och för vilka föreläser du och vad pratar du om??
Ha en skön kväll
Jag har föreläst om träningspepp på lite olika event tex träningsresor mm.
Pratat om bland annat hur man kommer igång att träna efter ett trauma, panikångest mm.
Kram Johanna
Hej!
Jättefina träningskläder. Man blir glad av färgerna. Jag undrar var du köpt de rosa skorna?
Ha en trevlig kväll.
Hälsningar Elin
Tack!
Det är adidas, löpning… finns på Stadium bland annat.
kram!